Ludowcy chcą równego dostępu komitetów do telewizji publicznej
7 września 2018
Konwencja powiatowa PSL w Końskich
9 września 2018

Konwencja grodzka PSL w Kielcach

Kandydaci do Rady Miasta w Kielcach zostali przedstawieni na grodzkiej konwencji Polskiego Stronnictwa Ludowego, która odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury.

– Samorządność daje ludziom możliwość głosowania na swoich przedstawicieli, którzy będą decydoać o swoich małych ojczyznać. Po 20 latach istnienia samorządów wojewódzkich widzimy, że ten model się sprawdza, że jest lepszy dla mieszkańców, że wyzwolił ogromną energię społeczną. Dziś niestety obserwujemy proces odwrotny, zawracane tych zmian, zawłaszczanie samorządności przez władze centralne. Na nowo próbuje nam się zafundować jednolitą władzę państwową, którą pamiętamy sprzed 89 roku. Wtedy samorządu tak naprawdę nie było. Widać tęsknotę, szczegolnie u jednego polityka do tamtego modelu. Polskie Stronnictwo Ludowe jest zdecydowanie po stronie obywateli, po stronie samorządności. Bo ona się sprawdza i widać to również, a może przede wszystkim w Swiętokrzyskim – mówił marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas podczas konwencji.

Swój program podczas spotkania przedstawił popierany przez PSL w tych wyborach kandydat na prezydenta Kielc, Krzysztof Adamczyk.

– To program na lata, więc nie możemy na niego patrzeć z perspektywy dnia dzisiejszego i jutra. Program oparty jest na społeczeństwie partycypacyjnym. Uważam, że w kupie jest siła, a im więcej doświadczonych i mądrych ludzi tym lepsza przyszłość miasta. Chcemy również postawić na specjalizację Kielc, uważam, że wyeksponowane powinny być dwa elementy – usługi, które powinny być nowoczesne oraz biurowce. Mamy w tych dwóch aspektach duży potencjał i chciałbym, alby w Kielcach można było znaleźć pracę, ale nie byle jaką, tylko dobrze płatną – mówił.

Przedstawiono również kandydatów do Rady Miasta PSL i stowarzyszenia „Czas na Kielce”, oto oni:
Okręg wyborczy numer 1 Centrum, Sady, Bocianek, Szydłówek Południe:
1. Łukasz Świercz
2. Barbara Jakacka – Green
3. Irena Misiek
4. Tomasz Jakubczyk
5. Beata Starzyk
6. Małgorzata Strachowska
7. Ziemowit Ciupa

Okręg wyborczy numer 2 ŚLICHOWICE, CZARNÓW, NIEWACHLÓW, HERBY:
1. Krzysztof Adamczyk
2. Jola Dziewięcka
3. Przemysław Ślusarczyk
4. Marek Fijałkowski
5. Beata Mazur
6. Dariusz Krogulec
7. Małgorzata Błońska

Okręg wyborczy numer 3 SŁONECZNE WZGÓRZE, ŚWIĘTOKRZYSKIE, NA STOKU, DĄBROWA, PIASKI, SZYDŁÓWEK GÓRNY-PÓŁNOC:
1. Marcin Świercz
2. Anna Syska
3. Paweł Garbuzik
4. Krzysztof Marwicki
5. Barbara Jakubowska
6. Kinga Rak
7. Daniel Pióro

Okręg wyborczy numer 4 KSM, NOWY FOLWARK, BARWINEK, OSTRA GÓRKA, BUKÓWKA, POD TELEGRAFEM, PODHALE, OSIEDLE „MALINOWA”, ZAGÓRZE, WIKARYJSKA:
1. Jacek Wołowiec
2. Iwona Witek
3. Sebastian Ostrowski
4. Agnieszka Perczak – Buda
5. Waldemar Rogala
6. Magdalena Gryga
7. Tomasz Kot

Okręg wyborczy numer 5 BIAŁOGON, SŁOWIK, PODKARCZÓWKA, ZALESIE, DOBROMYŚL, CZARNÓW – POŁUDNIE, OSIEDLE JAGIELLOŃSKIE, CHĘCIŃSKIE, BARANÓWEK, KAWETCZYZNA, DYMINY, POSŁOWICE:
1. Dawid Kędziora
2. Iwona Grabowska
3. Karolina Kępczyk
4. Piotr Domińczak
5. Tomasz Hałatkiewicz
6. Marek Wrona
7. Aneta Tomaszewska