Między nami Kobietami
15 listopada 2017
PiS dokonuje rozbioru Polski samorządowej
20 listopada 2017

„Najważniejsze w życiu społecznym jest to, co się dzieje między ludźmi” – Jan Szczepański

Każdy z nas pragnie harmonii życia społecznego. Decydując się na życie we wspólnocie, decydujemy się na wyrażanie swoich wartości, czyli wszystkiego co nas łączy w różnych wymiarach.

Istota życia społecznego to wiele czynników złożonych w określoną całość. To zgodność i współistnienie, to ludzie dzielący ze sobą tą samą przestrzeń. Nie muszą być to osoby tak samo myślące, tak samo patrzące na świat. Jednak powinny podejmować działania w oparciu o te same wartości, takie jak godność, lojalność, odpowiedzialność, pracowitość, prawo, przyjaźń, przyzwoitość, solidarność, sprawiedliwość, szacunek, uczciwość, wolność, wrażliwość, współpraca, zaufanie czy życzliwość. Dzięki temu pojawia się harmonia, która daje poczucie bycia we właściwym miejscu.

15 listopada w Miedzianej Górze zainaugurowany został cykl spotkań „Między nami Kobietami” – spotkań mających na celu integrację środowiska Kobiet PSL.

Podczas spotkania omówione zostały założenia oraz koncepcja spotkań, uczestniczki bardzo chętnie zabrały głos w dyskusji, aby wyrazić swój punkt widzenia dotyczący prezentowanej tematyki.

Pragniemy serdecznie podziękować Wam wszystkim, i każdej z osobna za poświęcony czas, zaangażowanie, niesamowitą atmosferę i energię, która dodała nam skrzydeł.

Do zobaczenia już wkrótce – podczas „mamy nadzieję” pierwszej akcji.

Katarzyna Perdzyńska-Zarzeczny

 

Kolejne spotkania planowane są w: Nowinach – 27 listopada, w Morawicy – 4 grudnia.