Powiat kielecki z pomocą poszkodowanym w pomorskim
18 sierpnia 2017
Jubileusz OSP w Pęcławicach
25 sierpnia 2017

Odznaczenia dla rolników oraz święta plonów

Podczas pobytu w Waśniowie przewodniczący Arkadiusz Bąk wspólnie z wójtem Krzysztofem Gajewskim wręczył odznaczenia dla rolników. Otrzymali je: Roman Życiński, Szymon Kłonica, Łukasz Wicha.  Z powodu deszczowej pogody po mszy świętej uroczystości dożynkowe odbyły się w hali sportowej miejscowego Zespołu Szkół. Zdzisława Katarzyna Wojtan i Andrzej Kruk pełnili rolę starostów dożynek. Starościna wraz z rodziną na areale 34 ha specjalizuje się w produkcji roślinnej, w uprawie rzepaku, pszenicy, jęczmienia. Na podobnym areale pracuje starosta, zajmuje się głównie uprawą zbóż, grochu, rzepaku.

– Jestem wśród moich przyjaciół, aby złożyć państwu życzenia z okazji waszego święta – podkreślił Arkadiusz Bąk. – W tak rolniczej gminie jak Waśniów, w tak pięknie przekazującej tradycje i wartości naszego społeczeństwa czynimy również inwestycje własnym sumptem, naszym, regionalnym, gminnym. Ta hala jest zasługą lokalnych władz, jak i tego, że na szczeblu regionalnym umiemy dobrze gospodarować. To nie koniec inwestycji w Waśniowie ze szczebla regionalnego. Będziemy mieli także podobną inwestycję w Mominie.

Atrakcji nie brakowało podczas tegorocznych Dożynek Gminy Górno, w których uczestniczył Piotr Żołądek. Święto Plonów rozpoczęła o godz. 11.00 msza święta w kościele parafialnym w Górnie. W programie m.in. korowód dożynkowy, konkursy dla rolników, koncerty zespołów ludowych i młodzieżowych.